Klub Aikido "SHUGYO" (修行) rozpoczął działalność 1.10.2002 roku w miejscowości Police z inicjatywy i za sprawą instruktora Przemysława Jankowiaka.
     Wydatną pomoc w założeniu i w pierwszym okresie działalności za którą składamy wielkie podziękowanie udzielił J. Szymański.

Przez maty Klubu przewinęło się w okresie działalności w miejscowości Police ponad 200 osób, wielu bardzo mocno się zaangażowało w działalność klubową. Obecnie  w Klubie ćwiczy ponad 20 osób.  Kontakt z Klubem można nawiązać zarówno poprzez stronę internetową  ( www.shugyo.com.pl ), kontakt mailowy (
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) jak tez telefon kontaktowy (komórkowy +48 502 328 481). Klub Aikido „Shugyo” aktywnie uczestniczył w życiu miejscowości Police, biorąc udział w turnieju miast, oraz wykonując pokazy Aikido w „dniach sportu” i „dniach otwartych” Zespołu Szkół im. I Łukasiewicza w Policach oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.
          Klub aktywnie współpracował i otrzymywał różnego rodzaju wsparcie ze strony Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Urzędu Gminy w Policach i Starostwa w Policach.

Członkowie Klubu wielokrotnie uczestniczyli w stażach szkoleniowych Aikido ucząc się i podosząc swój poziom zarówno w kraju jak też za granicą (we Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Szwecji, na Węgrzech), które prowadził Nobuyoshi Tamura sensei - 8 dan aikido (uczneń założyciela Aikido), Yamada sensei 8 dan aikido (uczeń założyciela aikido) jak też wielu innych instruktorów i nauczycieli Aikido.
        Od początku istnienia Klubu zajęcia prowadzi Przemysław Jankowiak (4 dan aikido aikikai), uczeń Nobuyoshi Tamura sensei (wielokrotny (ogółem ok 70-80 staży od 1989 roku) uczestnik staży szkoleniowych prowadzonych przez tego nauczyciela Aikido w całej niemalże Europie).
         Z powodu licznych wyjazdów na staże szkoleniowe Klub utrzymuje ożywione kontakty z wieloma Aikidokami, Instruktorami, Nauczycielami, Klubami i Organizacjami zarówno Krajowymi jak też Zagranicznymi.
         Obecnie Klub jest członkiem a instruktor Przemysław Jankowiak ma licencję instruktora i egzaminatora (fukushidoin) Polskiej Federacji Aikido. Członkowie Klubu zdają egzaminy oraz mają stopnie Polskiej Federacji Aikido, która jest członkiem Fundacji Aikikai (Hombu Dojo).
      W dniach 19/20 czerwca 2004 roku Klub zorganizował Międzynarodowy Staż Aikido, w którym uczestniczyli adepci Aikido z Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Puerto Rico, a który był prowadzony przez bliskiego ucznia shihan Tamura - sensei Jacques Bonemaison (7 dan Aikido).
             5.10.2010 roku rozpoczęły się treningi w Dojo Dźwirzyno Klubu Aikido "SHUGYO". Od 2011 roku ćwiczymy w Trzebiatowie.

Film z pokazów sekcji dziecięcej 2013r.: